אודות

זהר-העצמה לארגונים חברתיים נולד מתוך חיבור חזק לעולם העשייה החברתית. זיהיתי שאימוץ כלי ניהול ובקרה, הקיימים בארגז הכלים שלי, יכול להגדיל את האפקטיביות ולהרחיב את מעגלי ההשפעה של עשייה מבורכת זו. בחרתי להביא את היכולות המקצועיות שלי למגזר השלישי והרביעי, ולמקד את העשייה שלי בליווי והעצמה עסקית וכלכלית לארגונים חברתיים.

החיבור לאנשים הוא מרכיב מרכזי בעשייה שלי, המספרים, הנתונים והדוחות הם אמצעים. המנהלים שאיתם אני עובדת הם שותפי לדרך ולעשייה.
העבודה המשותפת מבוססת על הבנת הצרכים והרצונות של הלקוח, וכוללת בנייה והתאמה של כלי עבודה פשוטים וידידותיים, והטמעת השימוש בהם. בכל שלבי העבודה מושם דגש על שמירה והלימה לעקרונות והערכים החברתיים של הארגון.

בין לקוחותינו:

שלומית ארבל, מייסדת זהר

בחרתי בלימודי כלכלה מתוך רצון להבין את אחד הכוחות החזקים שמשפיעים על חיינו. סיימתי את הלימודים ונכנסתי למעגל העבודה – עבדתי בפרויקטים קטנים וגדולים, עבור מגוון לקוחות רחב: עסקים קטנים, מפעלי תעשייה, ארגונים ארציים, מוסדות ממשלתיים, קרנות פילנטרופיות וגופים בינלאומיים.כתבתי תוכניות עסקיות, בדקתי כדאיות, בניתי מודלים כלכליים, פיתחתי כלי מעקב ובקרה ואפיינתי צורכי מידע – ועדיין משהו היה חסר. אותו משהו היה החיבור למערכת ערכים, לאידאולוגיה ותפיסת עולם.

משנת 2014 אני עובדת בעיקר עם קהילות וארגונים חברתיים. בחירה זו מאפשרת לי להביא לביטוי את יכולתי המקצועיות והאישיות לתרום במרחב שעוסק בעשיית טוב.
אני מביאה איתי יכולות למידה, אנליזה, פיתוח כלים, הדרכה והנחייה, פתיחות והקשבה. מאמינה שרב הידע נמצא בארגון והדבר הנכון הוא לחשוף אותו יחד ולהפוך אותו לכלי עבודה.

וכשאני לא עובדת, אני אמא לשני בנים בוגרים, רעיה לאורן, משפחה מאמצת לשני נערים שעלו לארץ ללא ממשפחה (במסגרת פרויקט נעל"ה), מתנדבת במגוון מסגרות, אמנית יוצרת בתחומי הצילום והקולאז'.

בעלים ומנהלת של זהר – העצמה לארגונים חברתיים
יועצת עסקית ואנליסטית
מרצה ומנחת סדנאות – בנושאי ניהול עסקי
כלכלנית M.A. – אוני' עברית ירושלים
בעלת ניסיון רב – המרכזית לסטטיסטיקה, בחברות יעוץ עסקי, שווקי וארגוני