המלצותהמלצות

נכונותך לתפור חליפה לפי מידות הלקוח – ולתת היקף שירות לפי הצרכים (הרגשתי שידעת מה שאני מסוגל לעשות לבד, מה שזקוק לכיוון שלך ומה שאת צריכה לעשות בעצמך). יכולת לקבוע מתי התהליך מסתיים או מצטמצם…

אלן דיטש
חשב טירת צבי

להמלצה המלאה

שלומית,
בעיני הייחוד והיתרונות שלך כיועצת הם:
• הבנה לעומק של מערכת המידע של המגזר הקיבוצי (אולי גם מערכות אחרות) – המורכבות, רמה מקצועית של העובדים, בעיות נפוצות (סגירת פיננסי ותמחיר).
• היכרות עם מגוון סוגי המנהלים במגזר – ממנהלים המבינים לבד את מה שאת מציעה עד מנהלים שצריכים להאכיל אותם בכפית (ומנהלים שגם כך לא יודעים איך לאכל את מה שאת אומרת).
• נכונות לתפור חליפה לפי מידות הלקוח – ולתת היקף שירות לפי הצרכים (הרגשתי שידעת מה שאני מסוגל לעשות לבד, מה שזקוק לכיוון שלך ומה שאת צריכה לעשות בעצמך).
• יכולת לקבוע מתי התהליך מסתיים או מצטמצם – בנקודה הזאות ובנקודה קודמת אני רואה חוזקה משמעותית מפני שאני לא רואה אותך כיועצת המחזיקה את הלקוח עד שהלקוח מבין שהתהליך מוצה (בהצלחה או בפחות הצלחה) ומצטער שלא קיצר את תקופת הייעוץ או ההיקף מזמן.
• יכולת להציג נתונים ורעיונות לקהלים מגוונים ברמות שונות.
• נעימה וכיפית בעבודה – מגלה אכפתיות והבנה, לא כבדה ופומפוזית (ולא נותנת תחושה שאת יודעת את הכל – גם כשאת מבינה הרבה יותר טוב מהלקוח על מה מדובר).
• קלה לתקשורת (עונה לטלפון ולדוא"ל).
• ריאליסטית – יודעת שלא כל פרויקט יכול להצליח באותם קני-מידה (יש לקוחות שבונים מערכת אבל לא מצליחים להטמיע עקב בעיות פרסונאליות).

בברכה,
אלן דיטש
חשב טירת צבי

שיפור בניהול הפעילויות הקהילתיות הושג הרבה בזכות הנכונות של שלומית לעבוד עם כל מנהל נבחר, ולהתאים את אופי הכלים הנבנים ליכולת ההתמודדות שלו.
פרטנרית טובה, מנוסה ומשכילה לכל התייעצות ומחשבה בקידום נושאים ותהליכים כלכלים בכלל ובמגזר הקהילתי בפרט.

יורם ישראלי
יו"ר קיבוץ דורות

להמלצה המלאה

בתפקידי כיו"ר ההנהלה הכלכלית עבדתי עם שלומית במשך תקופה ממושכת, בשותפות מלאה.
ביקשנו את עזרתה של שלומית בהטמעה, הדרכה וחניכה של כלי עבודה ניהוליים עסקיים, בקהילה.
התרומה של שלומית התבטאה ב-3 מישורים:
1. הנגשת החשיבה הכלכלית וכלי הבקרה התקציבית, המהווים נדבך מרכזי במגזר העסקי, למגזר הקהילתי.
2. הגדרת תפיסה סדורה וקוהרנטית לכלכלת הקהילה תוך אימוץ העקרונות על ידי שדרת הניהול ושיפור הבחינה וההחלטות הכלכליות במגזר הקהילתי.
3. לווי מנהלי הפעילויות והדרכתם עד ליצירת שיח מבוסס עובדות ונתונים בדיונים הנוגעים לקהילה.
שיפור בניהול הפעילויות הקהילתיות הושג הרבה בזכות הנכונות של שלומית לעבוד עם כל מנהל נבחר, ולהתאים את אופי הכלים הנבנים ליכולת ההתמודדות שלו.
בעבודתה עם המנהלים והצוותים שלומית שמה דגש רב על הצורך בתכנון, שימוש בתקציב ככלי עבודה, מהות עבודת הניהול ותהליכי בקרה.
שלומית היא פרטנרית טובה, מנוסה ומשכילה לכל התייעצות ומחשבה בקידום נושאים ותהליכים כלכלים בכלל ובמגזר הקהילתי בפרט.
נהניתי מאוד מעבודתי עם שלומית ואני משוכנע שכל מי שישכור את שרותיה ייהנה ממאגר עצום של ניסיון ויכולת המשולב בנעימות הליכות ותודעת שרות מעולה.

יורם ישראלי
יו"ר קיבוץ דורות

את מכינה היטב את שעורי הבית, אוספת כל נתון שרלוונטי לעבודתך. את תמיד "מחוברת" למזמין העבודה: חוקרת ושואלת ומבררת ומדייקת, בסוג העבודה שהוא מבקש, ולא תתחילי לכתוב, לפני שתדעי לאן עלייך להגיע. הבנה של המספרים. הבנה מעמיקה. זו היא תכונה שרבים נכשלים בה, ומגיעים לתוצאות לא הגיוניות. לך זה לא יקרה.

יונתן בשיא
יו"ר מיטרוניקס

להמלצה המלאה

שלומית,
כלכלן צריך שיהיו בו מספר תכונות: הכרת הנושא שהוא עוסק בו, "קשר עין" עם מזמין העבודה, והבנה מעמיקה של המספרים.
בכל העבודות שביצעת ושראיתי, ניחנת בכל התכונות האלה: את מכינה היטב את שעורי הבית, אוספת כל נתון שרלוונטי לעבודתך. את תמיד "מחוברת" למזמין העבודה: חוקרת ושואלת ומבררת ומדייקת, בסוג העבודה שהוא מבקש, ולא תתחילי לכתוב, לפני שתדעי לאן עלייך להגיע.
והבנה של המספרים. הבנה מעמיקה. זו היא תכונה שרבים נכשלים בה, ומגיעים לתוצאות לא הגיוניות. לך זה לא יקרה. וגם הצורה הויזואלית של התוצאות היא תמיד בהירה וברורה.
לעיתים התוצאות אינן ערבות לחיכו של המזמין. גם זאת ראיתי. יש המשנים את הנתונים, ויש מבליעים את המסקנות. לא שלומית.
בטעות העברית קוראת למי שמכין מאזן- רואה חשבון.
תמיד חשבתי שמי שבאמת מבין, רואה את המספרים, מסיק מסקנות ומציע מה לעשות על מנת לשפר את הנתונים- הוא הכלכלן. הכלכלן המוכשר. הכלכלן האמיתי. לך- היית קורא רואת חשבון!

יונתן בשיא
יו"ר מיטרוניקס

עבודה שאת מבצעת היא תמיד ברמה מקצועית גבוהה, אמינות רבה ובלוח זמנים קצר עם הבנה עמוקה של התחומים בהם את מתמחה.

עמוס רבין
גזבר איגוד ערים דן לתברואה

להמלצה המלאה

שלומית,
העבודה שאת מבצעת היא תמיד ברמה מקצועית גבוהה, אמינות רבה ובלוח זמנים קצר עם הבנה עמוקה של התחומים בהם את מתמחה.

עמוס רבין
גזבר איגוד ערים דן לתברואה

העבודה שעשתה שלומית היתה יוצאת מן הכלל!
מעבר לפגישות רשמיות עם חברי הועדה שזימנה אותה ועם צוות העובדים, שלומית הקפידה לשמוע גם את הזווית האישית של מי מחברי הצוות שהיה מעוניין. היא עברה על הנתונים ברצינות וביסודיות, ובפרק הזמן הקצר שניתן לה- הצליחה ליצור תמונה עמוקה ומדויקת של הבר קיימא, שהיא הרבה מעבר לכלכלית גרידא.

דפנה ברנקל,
הבר קיימא- פאב מסעדה טבעוני קואופרטיבי

להמלצה המלאה

לפני מספר חודשים עמדנו בפני קבלת החלטות קשות לגבי עתיד האגודה השיתופית בר קיימא.
הרגשנו שאנחנו צריכים עזרה חיצונית של עין ארגונית וכלכלית מנוסה ומקצועית יותר משלנו, ועל כן הבאנו את שלומית.
שלומית נתבקשה לספק ניתוח כלכלי מעמיק של האגודה על כל ענפיה (בר ומסעדה, אכסניה, קייטרינג, מרכז קהילתי, גג ירוק וחנות קטנה), ומסקנות על סמכן נבחר את דרך הפעולה שלנו לעתיד הבר קיימא.
העבודה שעשתה שלומית היתה יוצאת מן הכלל!
מעבר לפגישות רשמיות עם חברי הועדה שזימנה אותה ועם צוות העובדים, שלומית הקפידה לשמוע גם את הזווית האישית של מי מחברי הצוות שהיה מעוניין. היא עברה על הנתונים ברצינות וביסודיות, ובפרק הזמן הקצר שניתן לה- הצליחה ליצור תמונה עמוקה ומדויקת של הבר קיימא, שהיא הרבה מעבר לכלכלית גרידא.
התרשמתי ששלומית היא רצינית, יסודית, מקפידה על פרטים ועומדת בזמנים שניתנו לה.
לאחר שסיימה את העבודה, הציגה שלומית את המסקנות שלה בצורה נגישה, נעימה ויסודית, ענתה על כל שאלה ששאלנו והסבירה כל דבר שדרש הסבר עד שהיתה בטוחה שכולנו מבינים.
שלומית היתה טוטאלית מאוד בעבודתה. היה ברור מאוד שאכפת לה, ושהיא מבינה את כובד המשקל שהונח על כתפיה, ונחושה לעשות עבודה שבאמת תעזור לנו. היא הציגה בפנינו נתונים קשים ולא פשוטים, בכנות, בעומק ובלי ניסיון לייפות את המציאות- אך עדיין בנעימות.
גם אחרי סיום עבודתה נפגשה איתנו שלומית מספר פעמים, כדי לעזור לנו במימוש ההחלטות שקיבלנו בהסתמך על מסקנותיה.
אני חושבת ששלומית היתה חלק חשוב מאוד בתהליך שעברנו בחודשים האחרונים, ובלעדיה הוא היה קורה בצורה הרבה פחות יסודית ומקצועית.
אני מודה לה מאוד וממליצה עליה בחום.

דפנה ברנקל,
הבר קיימא- פאב מסעדה טבעוני קואופרטיבי
2016

תרמה רבות מניסיונה המקצועי ככלכלנית, וכן מהיכרותה העמוקה את המאפיינים הייחודיים של קיבוצים והמבנה החברתי והעסקי שלהם.
לשלומית יכולות גבוהות בהקניית מיומנויות ניהול למנהלים, זיהוי נקודות הדורשות טיפול, ויכולות טובות ביצירת קשר ובניית שיתוף פעולה עם הצוות עמו היא עובדת.

חגי מירמוביץ
מנהל כספים, קיבוץ רעים

להמלצה המלאה

שלומית מוכרת לי מעבודתה בקיבוץ רעים מאוקטובר 2012 עד פברואר 2015.
במסגרת עבודתה ליוותה שלומית את מנהל הקהילה, מרכזי ענפים ופעילויות בקיבוץ, וכן יזמים מתחילים, לניהול נכון ומקצועי של הענף. כמו כן ביצעה שלומית סקרים ובדיקות כלכליות של הענפים עבור הנהלת הקיבוץ על מנת לייעל את הפעילויות השונות.
במקביל היתה שלומית חלק אינטגרלי של ההנהלה הפעילה בקיבוץ רעים, שהינו גוף לתאום והתייעצות בענייני הקיבוץ, חברתיים וכלכלים כאחד.
בעבודתה בקיבוץ רעים היא תרמה רבות מניסיונה המקצועי ככלכלנית, וכן מהיכרותה העמוקה את המאפיינים הייחודיים של קיבוצים והמבנה החברתי והעסקי שלהם.
לשלומית יכולות גבוהות בהקניית מיומנויות ניהול למנהלים, זיהוי נקודות הדורשות טיפול, ויכולות טובות ביצירת קשר ובניית שיתוף פעולה עם הצוות עמו היא עובדת.
שלומית נעימה ולבבית ואין לי ספק שתוכל לתרום מניסיונה ומקצועיותה לכל גוף וארגון עמו תעבוד.

חגי מירמוביץ
מנהל כספים, קיבוץ רעים

שלומית תעשה את הנדרש מול הלקוח כדי להגיע להסכמות עקרוניות עוד בטרם יועמדו הנתונים בגיליון האקסל. במילים אחרות שום מטרה לא תסומן בטרם נורה החץ. שלומית לא תתבייש להגיד "לא יודעת", לא מכירה… היא מחוברת היטב למקורות מידע וידע, ותביא לתיק בו עוסקים את הבנות העומק המתחייבות. מילה היא מילה, תאריך הוא תאריך ומה לעשות: אין סיכוי לריב !

אלי סומר
מנהל קרן הקיבוץ הדתי

להמלצה המלאה

קיימים הרבה אנשים וגופים המציעים ייעוץ כלכלי. רבים מהם עטופים בחוברות, מצגות, תארים ותעלולי יחסי ציבור.
אצל שלומית העבודה היא שלה ולא של עוזר צעיר ולפעמים בלתי מנוסה.
האמת המקצועית שלה תיאמר, גם אם לא תמיד תהיה ערבה לשומעים ולמזמינים…
בכל תיק יש לבטים מתודולוגיים. שלומית תעשה את הנדרש מול הלקוח כדי להגיע להסכמות עקרוניות עוד בטרם יועמדו הנתונים בגיליון האקסל. במילים אחרות שום מטרה לא תסומן בטרם נורה החץ.
יכולות מקצועיות: באופן פרדוקסלי, איני סבור שכל יועץ צריך להיות חתן פרס נובל… מה שחשוב הוא שיבין את 'מצוקת' הלקוח, ושיידע לשוחח עמו מקצועית ובעיקר בגובה העיניים. ולמרות שקומתה של ש' אינה מעל הממוצע (!), גם בכך מצליחה היטב.
היכרותה של שלומית את המרחב ההתיישבותי הינו נכס אישי רב חשיבות. מכירה גם את השפה, גם את הרקע, גם מבינה את התנהלות האנשים המרכיבים את הפאזל המופלא.
שלומית לא תתבייש להגיד "לא יודעת", לא מכירה… היא מחוברת היטב למקורות מידע וידע, ותביא לתיק בו עוסקים את הבנות העומק המתחייבות.
מילה היא מילה, תאריך הוא תאריך ומה לעשות: אין סיכוי לריב !

אלי סומר
מנהל קרן הקיבוץ הדתי
2012

כלכלנית ברמה הגבוהה ביותר בתחומים בהם אנו עובדים איתה ונעזרים ביכולותיה זה כבר שנים רבות, ומצד שני בת-שיח נוחה, אינטליגנטית ולא-מפונקת, המגלה פתיחות, יצירתיות וסבלנות רבה כלפי לקוחותיה. שלומית מצטיינת בקפדנות מקצועית, קצב וכושר עבודה מרשימים, התמדה והעדר עיגול-פינות או פשרות בחתירה להצלחה. בד בבד היא גם יצירתית, מגלה גמישות ותבונה רבה בשיקול הדעת ובחירת סדר העדיפויות.

רזי יהל
מנהל פרויקטים קמ"ע/ התנועה הקיבוצית

להמלצה המלאה

המייחד את שלומית ארבל הוא תמהיל סגולות, שהופך אותה מצד אחד לכלכלנית ברמה הגבוהה ביותר בתחומים בהם אנו עובדים איתה ונעזרים ביכולותיה זה כבר שנים רבות, ומצד שני כבת-שיח נוחה, אינטליגנטית ולא-מפונקת, המגלה פתיחות, יצירתיות וסבלנות רבה כלפי לקוחותיה.
שלומית אמנם מצטיינת בקפדנות מקצועית, קצב וכושר עבודה מרשימים, התמדה והעדר עיגול-פינות או פשרות בחתירה להצלחה. בד בבד היא גם יצירתית, מגלה גמישות ותבונה רבה בשיקול הדעת ובחירת סדר העדיפויות.
בכל אלה נשענת שלומית על ידע רחב, ניסיון במגוון מרשים של תחומים בפרקטיקה התיאורטית והמעשית היישומית, מה שהביא אותנו למקם אותה בראש רשימת היועצים והפרויקטורים בתחום הכלכלה שגייסה התנועה הקיבוצית, כאמור מזה שנים רבות.

רזי יהל
מנהל פרויקטים קמ"ע/ התנועה הקיבוצית